درباره ما
نویسندگان
آخرین مطالب
لینکستان
دیگر موارد
 
گفته مي شود در بخش‌ هايي از استانهاي کردستان و سيستان و بلوچستان کلاس هاي شبانه براي تربيت طلبه‌ هاي سلفي و وهابي برگزار و هزينه برگزاري اين کلاس ‌ها از خارج از کشور تامين مي شود.

كلاس‌هاي شبانه در بخش‌هايي از استان‌هاي مرزي براي تربيت طلبه‌هاي سلفي و وهابي برگزار مي شود.

به گزارش زاهدان پرس، ريشه پرورش وهابيت در عربستان سعودي است و آنها سعي مي‌کنند از طريق برگزاري مدارس در کشورهايي نظير مصر، افغانستان، عراق و قسمت هايي از ايران، سلفي‌گري و وهابيت را گسترش دهند.

بر پایه گزارش آتی نیوز، وهابيون از اين طريق نيروهاي تروريست را براي طالبان و القاعده پرورش مي‌دهند.

اين گزارش حاكيست گفته مي‌شود در بخش‌هايي از استانهاي کردستان و سيستان و بلوچستان کلاس‌هاي شبانه براي تربيت طلبه‌هاي سلفي و وهابي برگزار و هزينه برگزاري اين کلاس‌ها از خارج از کشور تامين مي شود.

عربستان اين‌گونه کلاس‌ها را البته با فضايي بسيار تندتر و وسيع‌تر در كشورهاي ديگر آنقدر گسترش داده که در حال حاضر نزديك به يک ميليون طلبه وهابي که در سن هيجده سالگي فارغ التحصيل شده‌اند را براي انجام اهداف خود آماده كرده‌ است.


نویسنده : امین
ت : شنبه بیست و پنجم دی 1389

خبرگزاري فارس: كاردار سفارت پاكستان در ايران گفت: پاكستان در شناسايي كانون‌هاي گروهك جندالشيطان با ايران همكاري مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان، امان رشيد امروز در مراسم افتتاح خط پروازي ايران و پاكستان در زاهدان اظهار داشت: باعث افتخار و خرسندي ما است كه امروز در اين مراسم شركت كرده‌ايم، اين پرواز نشانه عمق دوستي و روابط فرهنگي و تجاري بين دو كشور ايران و پاكستان است.
وي بيان كرد: افتتاح اين خط پروازي موجب ارتباط بهتر و بيشتر بين مردم ايالت بلوچستان پاكستان با استان سيستان و بلوچستان مي‌شود.
كاردار سفارت پاكستان در ادامه به سيل اخير پاكستان و كمك‌هاي همه جانبه مردم و دولت ايران به سيل‌زدگان پاكستاني اشاره كرد و گفت: با برقراري اين خط پروازي كه در راستاي ارتقاي افزايش روابط است، نه تنها ديدارهاي فرهنگي و تجاري بين دو دولت افزايش مي‌يابد بلكه نشانگر حسن نيت مسئولان دو كشور است.
امان رشيد تصريح كرد: اين خط پروازي نشان دهنده وابستگي دو ملت بوده و اين امر موجب رونق گردشگري در منطقه خواهد شد، همچنين در بخش اقتصادي كه يك رويداد تاريخي خوشايندي براي دو دولت است، تحول و حركت بزرگي ايجاد مي‌شود.
وي اضافه كرد: در آينده نيز چنانچه نياز باشد و مردم استقبال كنند اين پروازها افزايش خواهد يافت.
كاردار سفارت پاكستان گفت: شركت هواپيمايي PIA پاكستان يك شركت نيمه خصوصي است كه زير نظارت دولت فعاليت مي‌كند.
امان رشيد ادامه داد: در واقع مرز بين دو كشور ايران و پاكستان، امن‌ترين مرز بوده و امنيتي كه در اين مرز برقرار است، در مرز بين پاكستان و هند به اين خوبي نيست.
كاردار سفارت پاكستان خاطرنشان كرد: اگر عده‌اي با سوءاستفاده درصددند به نوعي اين ارتباط را خدشه‌دار كنند، بدانند كه حسن نيت و صميميتي كه بين مسئولان دو كشور و ارتباط ديرينه‌ و ريشه‌اي كه بين آنها وجود دارد را هرگز نمي‌توانند خدشه‌دار كنند.
وي در زمينه گروهك عبدالمالك سخن گفت و اظهار داشت: گفت‌وگوهاي زيادي بين دولت ايران و پاكستان و همچنين با مسئولان ايالت بلوچستان پاكستان و استان سيستان و بلوچستان در اين باره انجام گرفته و كانون‌هاي اين گروهك شناسايي شده و دولت پاكستان اعلام آمادگي كرده به محض شناسايي و دستگيري افراد اين گروهك، همكاري لازم را در تحويل آنها به ايران داشته باشد.
امان رشيد تصريح كرد: مقابله عليه تروريست يك مقابله بين‌المللي است ما به غير از تعهداتي كه به ايران داريم در اين امر بين‌المللي نيز مكلف هستيم.
وي افزود: تروريست‌ها نمي‌توانند در عمق روابط بين دو كشور تأثيرگذار و زيان‌آور باشند.
كاردار رسفارت پاكستان بيان كرد: عوامل گروهك عبدالمالك در پاكستان دستگير نشده‌اند و خبري هم كه چندي پيش شايع شد از طرف رسانه‌هاي پاكستان بود و دولت پاكستان اگر ايران از آنها اطلاعات بيشتري داشته باشد هر همكاري لازم را در اين زمينه انجام خواهد داد.
مديركل فرودگاه‌هاي سيستان و بلوچستان نيز در اين مراسم اظهار داشت: به منظور برقراري ارتباط اقتصادي، تجاري، بازرگاني و نيز حمل مسافر، تسهيل در جا‌به جايي مسافر و تجار ايراني اين خط پروازي راه‌اندازي شد كه شركت pia پاكستان اين پروازها را از كراچي به كويته و سپس به زاهدان و بالعكس انجام مي‌دهد.
سيدمحمد داوودي افزود: اين پرواز در هفته دو روز در روزهاي شنبه و چهارشنبه انجام مي‌پذيرد و گنجايش پرواز 40 نفر است.
وي اضافه كرد: پروازهاي اين خط پروازي توسط شركت هواپيمايي ATR پاكستان و سرمايه‌گذاري هندلينگ ايران توسط شركت هواپيمايي آسمان انجام مي‌‌شود.
مديركل فرودگاه‌هاي سيستان و بلوچستان خاطرنشان كرد: به طور قطع افتتاح و راه‌اندازي اين خط پروازي، پيامدهاي بسيار مثبت و مهمي هم براي ايران و هم براي پاكستان در پي خواهد داشت.


نویسنده : امین
ت : شنبه بیست و پنجم دی 1389

در اين رابطه ماشاءالله شاكري سفير جمهوري اسلامي ايران در پاكستان، نيز عنوان كرده بود كه مقامات پاكستان تاكنون دستگيري عبدالرئوف ريگي سركرده گروهك تروريستي شرق كشور را تاييد يا تكذيب نكرده است.

وزير اطلاعات گفت: خبر دستگيري جانشين ريگي توسط دولت پاكستان صحت نداشت.
حجت الاسلام حيدر مصلحي در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص دستگيري جانشين ريگي توسط دولت پاكستان و تحويل وي به ايران گفت: خبر دستگيري جانشين ريگي توسط دولت پاكستان صحت نداشت.
گفتني است، چندي پيش مقام هاي پاكستان اعلام كرده بودند "عبدالرئوف ريگي" كه پس از مجازات و اعدام شدن عبدالمالك ريگي به عنوان رئيس جديد گروهك جندالشيطان منصوب شد را دستگير كردند وبزودي به ايران تحويل خواهند داد.
در اين رابطه ماشاءالله شاكري سفير جمهوري اسلامي ايران در پاكستان، نيز عنوان كرده بود كه مقامات پاكستان تاكنون دستگيري عبدالرئوف ريگي سركرده گروهك تروريستي شرق كشور را تاييد يا تكذيب نكرده است.


نویسنده : امین
ت : چهارشنبه بیست و دوم دی 1389

در آخرین جنایت این گروهک مزدور علاوه بر به شهادت رسیدن تعدادی زن ، کودک و شهروند بیگناه تعدادی دیگر از شهروندان اهل سنت در تاسوعای چابهار توسط این گروه به خاک و خون کشیده شدند

به گزارش زاهدان پرس، گروهک جندالشیطان که مدعیست مدافع حقوق اهل سنت و بلوچ می باشد طی چند سال اخیر ده ها نفر از مردان و کودکان بلوچ را به بی رحمانه ترین وضعیت به شهادت رسانده است.

در آخرین جنایت این گروهک مزدور علاوه بر به شهادت رسیدن تعدادی زن ، کودک و شهروند بیگناه تعدادی دیگر از شهروندان اهل سنت در تاسوعای چابهار توسط این گروه به خاک و خون کشیده شدند.


نویسنده : امین
ت : چهارشنبه بیست و دوم دی 1389

خبرگزاري فارس: نماينده مردم زاهدان در مجلس شوراي اسلامي گفت: امنيت لازمه و پيش نياز توسعه و پيشرفت در سيستان و بلوچستان است.

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان، حسينعلي شهرياري ظهر امروز در جلسه شوراي اداري شهرستان زاهدان در فرمانداري اين شهرستان اظهار داشت: عمده‌ترين مشكل فرا روي اين استان كه تاكنون مانع از پيشرفت روند توسعه شده، امنيت مي‌باشد چراكه امروزه مهم‌ترين فاكتور در ارتقاي شاخص‌هاي توسعه براي هر منطقه مقوله امنيت آن است.
وي افزود: مهم‌ترين عامل در ايجاد ناامني‌هاي سيستان و بلوچستان بدون ترديد مقوله اشتغال است و تا مادامي كه اشتغال منطقه به طور كارشناسي حل و فصل نشود ما شاهد بزهكاري و ادامه روند ناامني در منطقه هستيم.
نماينده مردم زاهدان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه خدمات نظام جمهوري اسلامي در سيستان و بلوچستان بر هيچ كس پوشيده نيست تصريح كرد: عمق محروميت و جور رژيم ستمشاهي در اين منطقه و نيز بي‌توجهي حكومت مركزي وقت نسبت به اين خطه به گونه‌اي بوده كه به رغم سازندگي‌ها و عمران انجام شده هنوز شاهد پايين بودن بسياري از شاخصه‌ها هستيم.
شهرياري با اشاره به حادثه تروريستي اخير ماه محرم در منطقه چابهار تأكيد كرد: با وجود تلاش‌هاي امنيتي انجام شده از سوي مقامات و مسئولان امنيتي، استان شاهد يكي ديگر از اقدامات ددمنشانه عوامل استكبار در منطقه بوديم كه جا دارد مقام‌هاي مربوط تلاش‌هاي ديپلماتيك خود را با كشور پاكستان افزايش داده و آنان را مجاب به همكاري‌هاي دو جانبه براساس توافقنامه‌هاي صورت گرفته و حسن همجواري كنند.
وي در زمينه اجراي طرح هدفمند كردن يارانه‌ها در كشور خاطرنشان كرد: اين طرح از جمله طرح‌هايي بود كه دولت‌هاي قبلي آرزوي اجراي آن را داشتند و دولت دكتر احمدي‌نژاد شجاعت اجرايي كردن آن را به خود داد و انتظار مي‌رود با همكاري تمامي بخش‌ها و مردم هميشه در صحنه به خوبي در كشور انجام و مردم از ثمرات آن بهره‌مند شوند.
نماينده مردم زاهدان در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: تمامي مديران بايد در زمينه طرح هدفمندي يارانه‌ها پاسخگوي مردم باشند تا با آگاهي و اطلاع رساني شفاف و دقيق تسلي خاطر آنان بيش از پيش فراهم و از سر درگمي‌شان جلوگيري شود.
رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي گفت: اجراي اصولي و دقيق طرح هدفمند كردن يارانه‌ها 35 ميليون نفر از افراد دهك پايين جامعه را راضي خواهد كرد به ويژه در نقاط محرومي مانند سيستان و بلوچستان كه شايد تا امروز به لحاظ يكسان بودن عرضه يارانه‌ها آن طوري كه بايد از بركات آن بهره‌مند نمي‌شدند.
شهرياري بيان كرد: انشا‌الله در دهه فجر امسال شاهد افتتاح رسمي خط راه آهن كرمان-زاهدان خواهيم بود كه بركات و ثمرات بسياري را از نظر فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي براي اين استان به ارمغان مي‌آورد.


نویسنده : امین
ت : سه شنبه بیست و یکم دی 1389

خبرگزاري فارس: معاون سياسي امنيتي استاندار سيستان‌ و بلوچستان گفت: موضوع تروريست‌ها در پاكستان از طريق مقامات استاني و كشوري در حال پيگيري است.

جلال سياح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: حضور عوامل گروهك جندالشيطان در پاكستان براي همه محرز است و اعلام دستگيري آنها چندي پيش از طريق رسانه‌هاي پاكستان منتشر شد كه متعاقباً مقامات استاني و كشوري، موضوع را به طور جد پيگيري مي‌كنند.
وي با اشاره به اينكه هنوز در اين مورد اطلاعات موثقي دريافت نكرده‌ايم، افزود: رايزني‌هاي لازم با مقامات پاكستاني در حال انجام است و به محض اطلاع از چگونگي دستگيري اين عوامل از طريق رسانه‌ها، به آگاهي مردم مي‌رسانيم.


نویسنده : امین
ت : شنبه هجدهم دی 1389

به گزارش«جوان آنلاین»،به تازگی تعدادی ازعناصر فعال سلفیت در یکی از استان های غربی کشور اقدام به جذب جوانان مخصوصاً ازطیف دانشجویان نموده و جوانان جذب شده رابرای طی آموزش های علوم دینی به عنوان طلبه به استان سیستان و بلوچستان اعزام می کنند تا در راستای اهداف سلفیت اقدام به فعالیت نمایند.
همچنین لازم به ذکر است برخی از عناصر این فرقه ضاله جهت دریافت کمک های مالی هر چند وقت یکبار به عربستان سفر می کنند تا کمکهای دولت سعودی را برای کمک به این فرقه ردیافت نماید.


نویسنده : امین
ت : شنبه هجدهم دی 1389

وی با بیان اینکه برخی از تروریست‌ها در خاک پاکستان رفت و آمد می‌کنند که توسط موساد و سیا تجهیز می‌شوند، افزود: ایران از دولت پاکستان درخواست کرده است تا این افراد را به سرعت تحویل دهد و اجازه ندهد که در خاک کشور پاکستان فعالیت کنند.

محمد مصطفی نجار در حاشیه مراسم گرامیداشت هفته ثبت ‌احوال که امروز در تالار وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در خصوص دستگیری جانشین عبدالمالک ریگی، اطلاعاتی در سایت‌های مختلف منتشر شده است؛ بنده در این خصوص از رحمان ‌ملک وزیر کشور پاکستان سؤالاتی پرسیدم که وی اطلاعات منتشرشده را تأیید نکرد و قرار است پاکستان اطلاعات جدیدی را به ایران ارائه دهد.

به گزارش زاهدان پرس، وی با بیان اینکه برخی از تروریست‌ها در خاک پاکستان رفت و آمد می‌کنند که توسط موساد و سیا تجهیز می‌شوند، افزود: ایران از دولت پاکستان درخواست کرده است تا این افراد را به سرعت تحویل دهد و اجازه ندهد که در خاک کشور پاکستان فعالیت کنند که امیدواریم دولت پاکستان به وعده خود عمل کرده و این افراد را به ایران تحویل دهد.

نجار با بیان اینکه برخی از عناصر حادثه ترورریستی چابهار دستگیر شده‌اند، ادامه داد: مسببان این حادثه دلخراش را به سزای اعمالشان خواهیم رساند و بقیه آنها نیز به زودی دستگیر خواهند شد.

بر پایه گزارش فارس، وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به اینکه طرح زوج و فرد در شورای عالی ترافیک در حال بررسی است، بیان کرد: نرخ کرایه‌های تاکسی‌ و آژانس‌ در حمل‌ونقل برون‌شهری، افزایش ناچیزی داشته است و در خصوص اتوبوس و مترو نیز تاکنون افزایش قیمتی نداشته‌ایم.وزیر کشور در خصوص اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: همه اصناف و مردم در اجرای این طرح بزرگ اقتصادی همراهی و همکاری کرده‌اند و تاکنون این قانون به خوبی اجرا شده است.


نویسنده : امین
ت : سه شنبه هفتم دی 1389

 مقامات محلي پاكستان گفتند كه يك عضو ارشد گروهك تروريستي جندالله توسط پاكستان دستگير شده است. اين مقامات تاييد كردند كه اين عضو جندالله به وسيله‌ نيروهاي امنيتي پاكستان دستگير شده است.

مقامات پاكستاني دستگيري عبدالرئوف ريگي را تاييد كردند و بنا به نوشته‌ يك روزنامه‌ پاكستاني وي به زودي به مقامات ايران تحويل داده خواهد شد.
به گزارش ايسنا، مقامات محلي پاكستان گفتند كه يك عضو ارشد گروهك تروريستي جندالله توسط پاكستان دستگير شده است. اين مقامات تاييد كردند كه اين عضو جندالله به وسيله‌ نيروهاي امنيتي پاكستان دستگير شده است.
در عين حال بنا به نوشته‌ روزنامه‌ پاك تريبيون، عبدالرئوف ريگي در حالي كه با بي‌سيم خود از منطقه پناهگاهش در مرز پاكستان ـ ايران در بلوچستان با روزنامه‌اي مستقر در لندن تماس گرفت، به وسيله‌ي نيروهاي امنيتي پاكستان ردگيري و دستگير شد و احتمالا به زودي و پس از بازجويي توسط آژانس‌هاي امنيتي پاكستان به مقامات ايران تحويل خواهد شد.
بنا به گفته مقامات امنيتي مطلع در اسلام‌آباد، آژاس‌هاي پاكستاني براي ردگيري ريگي به‌ويژه پس از حادثه‌ي تروريستي چابهار كه به كشته شدن 40 تن منجر شد، تلاش بسياري كردند.
بنابراين گزارش، ريگي در تاريخ 21 دسامبر در حال تماس با الشرق الاوسط چاپ لندن بر روي رادار ظاهر شد.
مقامات پاكستان كه متوجه حضور وي در مكاني در سمت پاكستان در مرز مشترك با ايران شدند به سرعت اقدام كرده و ظرف 24 ساعت طي يك عمليات كماندويي كوتاه وي را دستگير كردند.
اين دستگيري مصادف با حضور روساي جمهور ايران و پاكستان در نشست همكاري اقتصادي اكو در استانبول شد.
ريگي در فاصله‌ كوتاهي پس از بازجويي توسط مسوولان امنيتي و اطلاعاتي پاكستان به مقامات ايراني تحويل داده خواهد شد.
عبدالرئوف جانشين عبدالمالك ريگي برادر بزرگ‌تر خود شد كه پس از دستگيري توسط مسوولان ايراني محكوم به اعدام و اعدام شد.

برادر عبدالمالك ريگي ممكن است به زودي به ايران تحويل داده شود

اسلام آباد - گزارشهاي روز شنبه در پاكستان حاكي است كه'عبدالرئوف ريگي' برادر و جانشين 'عبدالمالك ريگي' ممكن است به زودي و پس از بازجويي توسط آژانس هاي امنيتي پاكستاني، به مقامات ايراني تحويل داده شود.

به گزارش ايرنا، عبدالرئوف ريگي پس از بازداشت و اعدام عبدالمالك ريگي در ايران، عملا جانشين برادر بزرگترش شد.
مقامات پاكستان، عبدالرئوف ريگي را از طريق فرستنده راديويي بي سيم هنگام برقراري تماس از مخفي گاه خود در منطقه مرزي ايران - پاكستان در بلوچستان با روزنامه 'الشرق الاوسط' در لندن، ردگيري كردند.
به نوشته روزنامه 'نيوز' پاكستان، آژانس هاي اطلاعاتي اين كشور دست به تلاش هاي بي اماني براي ردگيري ريگي به ويژه پس از بمبگذاري مرگبار در شهر چابهار ايران كه 40 كشته برجاي گذاشت، زدند.
اين گزارش در ادامه آورد، ريگي در جريان يك عمليات سريع كماندويي بازداشت شد و قرار است اندكي پس از بازجويي توسط آژانس هاي اطلاعاتي و امنيتي پاكستان به ايران تحويل داده شود.
ريگي بزرگتر فوريه 2010 (بهمن 1388) در جريان عملياتي توسط مقامات ايراني در حالي كه در پروازي از دوبي به قرقيزستان شناسايي شد، به دام افتاد.
هواپيماهاي جنگي ايران سپس اين هواپيماي تجاري را مجبور به نشستن در ايران كردند.
روزنامه نيوز در ادامه آورد، 'محمود احمدي نژاد' رييس جمهوري ايران تقريبا 24 ساعت پس از حمله چابهار در تماسي تلفني به 'آصف علي زرداري' همتاي پاكستاني خود گلايه كرد و از وي خواست به نيروهاي امنيتي كشورش دستور بازداشت فوري 'تروريست هاي شناخته شده' و تحويل دادن آنها به ايران را صادر كند.
رييس جمهوري پاكستان نيز به همتاي ايراني خود اطمينان داد كه اسلام آباد از هيچ كمكي براي از بين بردن تروريسم دريغ نخواهد كرد.

جزييات بيشتر از دستگيري سركرده و 14 عضو گروهك شرور شرق كشور/ هشدار فيروزآبادي كار خودش را كرد

خبرنگار رجانيوز از جزئيات بيشتري در مورد بازداشت جانشين سركرده معدوم گروهك تروريستي ريگي كسب اطلاع کرد.

تلويزيون GEO پاكستان كه يكي از شبكه‌هاي مهم اين كشور است، چهارشنبه شب از بازداشت جانشين سركرده گروهك تروريستي ريگي خبر داد كه رجانيوز ظهر پنج‌شنبه اولين خبر را به نقل از اين شبكه در ميان منابع داخل كشور منتشر كرد. با اين حال،‌ اخبار جديد حاكي است علاوه بر دستگيري سركرده فعلي اين گروهك،‌14 عضو ديگر نيز در ميان بازداشت‌شدگان وجود دارند.

بخش اطلاعات ارتش پاكستان اين 15 نفر را دستگير كرده كه اين بخش اصلاعاتي نسبت به سرويس اطلاعاتي اين كشور (ISI) به رئيس‌جمهور و دولت اين كشور نزديك‌تر است.

گزارش‌ها حاكي است دليل اصلي اقدام ارتش پاكستان براي بازداشت اين اشرار، هشدار سرلشگر فيروزآبادي ارشدترين مقام نظامي ايران به اين كشور همسايه در مورد اقدام متقابل ايران بوده است. رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح پس از انفجار هفته گذشته تروريستي در چابهار به پاكستان هشدار داد كه در صورت اقدام نكردن پاكستان براي كنترل مرزهايش و جلوگيري نكردن از اين فعاليت‌هاي تروريستي، ايران از حق مشروع خود استفاده خواهد كرد.

در عين حال، به‌نظر مي‌رسد مقامات پاكستان قصد دارند پيشنهاد مبادله اين اشرار را مطرح كنند. اين در حالي است كه اين پيشنهاد با توجه به شرارت‌هاي اين گروهك و طراحي و پشتيباني آن‌ها در خاك پاكستان با همكاري بخش‌هايي از سرويس اطلاعاتي اين كشور (ISI) اساساً‌ موضوعيت نداشته و دولت پاكستان به‌دليل تأخير و تعلل در بازداشت اين تروريست‌ها به ايران بدهكار است و نمي‌تواند براي تحويل دادن آن‌ها به مقامات كشورمان شرط تعيين كند.

برخي رسانه‌ها شب گذشته جانشين بازداشت شده گروهك شرور شرق كشور را عبدالرئوف معرفي كرده بودند كه استاندار سيستان و بلوچستان در واكنش به اين خبر، گفت منابع پاكستاني بازداشت عبدالرئوف را رد كرده‌اند.

اين در حالي است كه فرد دستگير شده، بر اساس خبر اول رجانيوز، "محمد ظاهر" سركرده فعلي اين گروهك است كه پس از اعدام عبدالمالك ريگي به‌عنوان جانشين او معرفي شده بود. عبدالرئوف ريگي برادر عبدالمالك است كه علاوه بر سخنگويي، نقش مفتي اين گروهك تروريستي را دارد و فتواي قتل تعداد زيادي از هموطنان بيگناه را همين فرد شرور صادر كرده است.

رجانيوز روز گذشته تأكيد كرد كه سيستم ديپلماسي كشور تا قبل از اينكه سرويس اطلاعاتي پاكستان (ISI) وارد عمل شود و از نفوذ خود براي فراري دادن اين شرور استفاده كند، بايد براي استرداد او به سرعت فعال شود تا تجربه قبلي بازداشت ريگي در خاك پاكستان قبل از بازداشت او در آسمان ايران از سوي نيروهاي اطلاعاتي كشورمان تكرار نشود.

ارتش پاكستان حدود يك سال قبل از بازداشت ريگي در آسمان ايران، او را در روستاهاي مرزي پاكستان بازداشت كرده بود اما سرويس اطلاعاتي پاكستان كه با همكاري امريكا نقش ويژه‌اي در پشتيباني مالي و اطلاعاتي از گروهك شرور شرق كشور دارد، او را فراري داد و دولت پاكستان نيز از اساس بازداشت وي را تكذيب كرد.

همچنين ایرنا نوشت: یك منبع مطلع كه خواست نامش فاش نشود در تماس با ایرنا، جزییات بیشتری را از نحوه دستگیری سركرده گروهك تروریستی جندالشیطان در پاكستان اعلام كرد و گفت: نیروهای امنیتی پاكستان چند روز پیش در عملیاتی موفقیت آمیز فردی بنام 'جهان زیبا' نوه 'اكبر بكتی' را دستگیر كردند.

وی افزود: فرد دستگیر شده در تحقیقات و بازجویی ها، از ارتباط خود با عبدالرئوف ریگی و محمد ظاهر بلوچ سركردگان گروهك تروریستی جندالشیطان، پرده برداشته و محل انبار بزرگ تسلیحات این گروهك تروریستی را كه از آن برعلیه مردم مظلوم و بی دفاع استفاده می شد، افشا كرد.

این منبع آگاه گفت: نیروهای امنیتی پاكستان پس از تدابیر لازم و با تجهیزات كامل این محل را به محاصره در آورده و موفق شدند علاوه بر محمد ظاهر بلوچ حدود 17 نفر از تروریستهای تحت امر وی را نیز دستگیر كنند.

عبدالرئوف ریگی برادر بزرگ عبدالمالك ریگی و سركرده معنوی گروهك تروریستی جندالشیطان است كه پس از معدوم شدن عبدالمالك، با همدستی تروریست دیگری به نام 'محمد ظاهر نارویی' معروف به محمد ظاهر بلوچ كه به عنوان سركرده این گروهك برگزیده شده در ماههای گذشته اقدام به جنایات متعددی بر علیه مردم مظلوم و بی دفاع منطقه كرده و در همه عملیات تروریستی در سیستان و بلوچستان دست داشته اند.

لازم به یادآوری است، 'اكبر بكتی' از سران معروف و معتمدین مردمی ایالت بلوچستان بود كه چندی پیش توسط افراد ناشناس به ضرب گلوله كشته شد.

ایرنا چند ساعت پیش نیز در خبری در خصوص اعلام دستگیری سخنگوی این گروهك و حالا اعلام دستگیری سركرده اصلی شان نوشته بود:  در گزارش های اولیه نام رهبر گروهك ریگی 'عبدالرئوف' ذكر شده بود. سایت بی بی سی نیز تایید كرده است كه محمد ظاهر بلوچ رهبر گروهك ریگی است.  گفته می شود، منابع اطلاعاتی برای تثبیت عملیات دستگیری كه موفقیت آمیز نیز خوانده شده و انتقال وی به مكان مناسب در گزارش های اولیه نام عبدالرئوف را عنوان كردند.

جمهوری اسلامی ایران از پاكستان خواستار استرداد عوامل این گروهك تروریستی شده است.

گروهك تروریستی جندالشیطان معروف به گروهك ریگی با حمایت سرویسهای اطلاعاتی غرب و منطقه، تاكنون با انجام عملیات متعدد تروریستی از جمله 'تاسوكی، دارزین كرمان، مسجد علی ابن ابیطالب (ع)، مسجد جامع زاهدان، همایش سران طوایف در پیشین، گروگانگیری، راهبندی و راهزنی مسلحانه، شهادت ماموران انتظامی، خلع سلاح چند پاسگاه و گروگانگیری ماموران، شهادت شماری از گروگانها و آخرین مرحله آن نیز تاسوعای خونین چابهار'، دهها نفر از مردم شیعه و سنی را شهید و زخمی كرده است.


نویسنده : امین
ت : شنبه چهارم دی 1389

تازه ترين گزارش هاي دريافتي حاكيست ، نيروهاي امنيتي پاكستان طي عملياتي محمد ظاهر بلوچ را به عنوان رهبر گروهك ريگي كه نام جندالله را براي خود برگزيده دستگير كرده اند.

منابع محلي در پاكستان روز جمعه ضمن تاييد دستگيري سركرده جديد گروهك تروريستي ريگي وي را' محمد ظاهر بلوچ' معرفي كردند.به گزارش زاهدان پرس،تازه ترين گزارش هاي دريافتي حاكيست ، نيروهاي امنيتي پاكستان طي عملياتي محمد ظاهر بلوچ را به عنوان رهبر گروهك ريگي كه نام 'جندالله' را براي خود برگزيده دستگير كرده اند.در گزارش هاي اوليه نام رهبر گروهك ريگي ' عبدالرئوف 'ذكر شده بود.

سايت بي بي سي نيز تاييد كرده است كه محمد ظاهر بلوچ رهبر گروهك ريگي است.

گفته مي شود، منابع اطلاعاتي براي تثبيت عمليات دستگيري كه 'موفقيت آميز ' نيز خوانده شده و انتقال وي به مكان مناسب در گزارش هاي اوليه نام عبدالرئوف را عنوان كردند.جمهوري اسلامي ايران از پاكستان خواستار استرداد عوامل اين گروهك تروريستي شده است.

گروهك ريگي در آخرين اقدام تروريستي خود در شهر چابهار در جنوب شرق ايران در هفته گذشته و روز تاسوعاي حسيني 38 تن از مردم را به شهادت رساند و ده ها تن را زخمي كرد.اين اقدام تروريستي با محكوميت جهاني از جمله پيام دبيركل سازمان ملل و دبيركل سازمان كنفرانس اسلامي همراه شد.


نویسنده : امین
ت : جمعه سوم دی 1389

یک شبکه تلویزیونی معتبر پاکستانی از بازداشت جانشین سرکرده معدوم گروهک تروریستی جندالشیطان خبر داد.

به گزارش رجانیوز، شبکه تلویزیونی GEO پاکستان در خبری اعلام کرد که سرویس اطلاعاتی پاکستان این فرد را دستگیر کرده و او را در اختیار دارد. هنوز منابع رسمی دولت پاکستان، این خبر را تأیید نکرده‌اند. همچنین مقامات کشورمان نیز در این زمینه اظهارنظری نکرده‌اند. گروهک تروريستي جندالشيطان مسئوليت عمليات‌هاي تروريستي متعددي از جمله جنايت روز تاسوعاي چابهار را برعهد دارد.

این در حالی است که در صورت صحت این خبر، پیگیری‌های دیپلماتیک و سیاسی- امنیتی ایران باید به سرعت برای تحویل گرفتن این شرور فعال شود تا ماجرای بازداشت ریگی در پاکستان یک سال قبل از عملیات پیچیده وزارت اطلاعات ایران تکرار نشود.

در جریان بازداشت اول ریگی که بخش‌هایی از سرویس اطلاعاتی پاکستان که مستقیماً زیر نظر رئیس‌جمهور فعالیت می‌کنند، در آن نقش داشتند، وی پس از چند روز آزاد شد و دولت پاکستان نیز از اساس این بازداشت را تکذیب کرد.

بنا بر این گزارش، بخش‌های عمده‌ای از سرویس اطلاعاتی پاکستان (ISI) در این کشور به‌عنوان بخش‌های خودمختاری شناخته می‌شوند که خود را ملزم به تبعیت از دولت مرکزی نمی‌بینند و حتی دولت نیز در مواردی از نفوذ گسترده و قدرت آن‌ها هراس دارد.

این سرویس اطلاعاتی نقش عمده‌ای در صدور تروریسم از پاکستان به منطقه برعهده دارد و با همکاری نزدیک وهابی‌های تندرو، از افراطی‌گری مذهبی به نفع اقدامات تحریک‌آمیز و تروریستی استفاده می‌کند.

در جریان عملیات بازداشت ریگی در آسمان ایران نیز که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی آن را به‌عنوان یکی از پیچیده‌ترین عملیات‌های امنیتی اجرا کرد، پاکستان اساساً نقشی در کمک به ایران نداشت و حتی چنانچه ISI در جریان قرار می‌گرفت، ریگی را فراری می‌داد.

در عین حال، مقامات کشورمان باید با فعال کردن فوری ظرفیت‌های سیاسی و دیپلماتیک، شرور دستگیر شده را از پاکستان تحویل بگیرند. سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستاد كل نيروهاي مسلح سه روز پیش با یادآوری انفجار روز تاسوعا در چابهار که حدود 40 شهید و بیش از 80 زخمی بر جای گذاشت، به مقامات پاکستان هشدار داد که چنانچه دولت این کشور مانند سال‌های اخیر در زمینه کنترل و منع اقدامات تروریستی در مرزهای خود کوتاهی کند، ایران از حق مشروع خود استفاده خواهد کرد.


نویسنده : امین
ت : پنجشنبه دوم دی 1389

عبدالرئوف ریگی، برادر سرکرده سابق این گروهک تروریست گفته است: این گروگان به دلیل برآورده نشدن خواسته های «جندالشیطان» توسط جمهوری اسلامی ایران کشته خواهد شد.

گروهک تروریستی ریگی اعلام کرده است که به منظور پاسخ به اعدام ۱۱ شرور تروریست عضو این گروهک در بلوچستان، یک گروگان ایرانی را به شهادت خواهد رساند.

به گزارش  آفتاب به نقل از الشرق الاوسط، عبدالرئوف ریگی، برادر سرکرده سابق این گروهک تروریست گفته است: این گروگان به دلیل برآورده نشدن خواسته های «جندالشیطان» توسط جمهوری اسلامی ایران کشته خواهد شد.

این گروهک «امیرحسین شیرانی» گروگان ایرانی را یکی از کارمندان سازمان انرژی اتمی کشورمان معرفی کرده است.

چندی رییس کل دادگستری استان اصفهان با تایید خبر ربوده شدن فردی به نام "امیر حسین شیرانی"، ارتباط این گروگانگیری با گروهک جندالشیطان و اشتغال این فرد را در سازمان انرژی اتمی تکذیب کرد. این در حالی است که گروهک جند الشیطان ادعا کرده است این فرد دانشمند هسته ای است و آن ها او را ربوده اند.

بنا بر اعلام مسئولان کشورمان، امیر حسین شیرانی چند سال قبل به عنوان راننده در یکی از شرکت های وابسته به انرژی اتمی مشغول به کار بوده است.


نویسنده : امین
ت : چهارشنبه یکم دی 1389

حجت الاسلام ابراهيم حميديبه گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومي دادگستري سيستان و بلوچستان، رئيس كل دادگستري استان به همراه معاونان، قضات و كاركنان اداري صبح امروز از مجروحان حادثه تروريستي تاسوعاي حسيني چابهار در بيمارستان خاتم‌الانبياء زاهدان عيادت كردند.
رئيس كل دادگستري سيستان و بلوچستان با تقدير از كادر پزشكي در رسيدگي به موقع مجروحان حادثه تروريستي اخير گفت: ما در دستگاه قضايي قاطعانه با عوامل اقدامات تروريستي اخير و اقدامات مشابه برخورد كرده و مي‌كنيم.
حجت‌الاسلام ابراهيم حميدي افزود: به دنبال دستگيري تعدادي از عوامل تروريستي تاسوعاي حسيني چابهار، پرونده اين افراد با سرعت و دقت با تيمي مجرب در مجتمع ويژه جرايم امنيتي استان در حال رسيدگي است تا با صدور احكام و تأييد توسط مراجع عالي قضايي شاهد اجراي حكم الهي براي مسببين اين جنايت باشيم.
وي تصريح كرد: ما با تمام قدرت در مقابله با عوامل شرارت و ناامني مصمم هستيم.
رئيس كل دادگستري سيستان و بلوچستان افزود: با كساني كه تا به حال به دامن ملت برنگشته‌اند اتمام حجت مي‌كنيم و از آنان مي‌خواهيم قبل از دستگيري خود را از رأفت اسلامي برخوردار و به آغوش ملت بازگردند.

تقدير از فداكاري مدير حراست سازمان منطقه آزاد چابهار در حادثه تروريستي
به گزارش روابط عمومي منطقه آزاد چابهار، مديرعامل منطقه آزاد چابهار با اهداي لوح تقدير از شجاعت و خودگذشتگي مدير حراست سازمان منطقه آزاد چابهار در خنثي سازي بمب عمل نكرده در حادثه تروريستي تاسوعاي حسيني تقدير و تشكر كرد.
در اين تقديرنامه آمده است: اين لوح به نمايندگي از سوي مردم نجيب چابهار و همكاران سازمان به پاس رشادت و لياقت و نيز شتافتن به ياري مجروحان و مصدومان حادثه اهداء شده است.
مدير حراست سازمان منطقه آزاد چابهار در اين اقدام شجاعانه توانست از گسترش جنايت جلوگيري كند.


نویسنده : امین
ت : سه شنبه سی ام آذر 1389

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: درحال حاضر همکاری پاکستان برای مقابله با این گروهک‌های تروریستی خوب نیست.
به گزارش فارس، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه عصر دیروز در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید امیر رحمان فروزنده فرمانده لشکر 21 حمزه، با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به حادثه تروریستی چابهار گفت: اقداماتی که در چابهار رخ داده حرکات کوری است که توسط عوامل انتحاری انجام می‌شود.
وی افزود: سپاه تمام تمهیداتی که برای ایجاد امنیت لازم است را انجام می‌دهد ولی این نوع اقدامات تروریستی ریشه در سرویس‌های امنیتی کشورهای فرامنطقه‌ای و منطقه‌ای دارد.
فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه این حرکت یک حرکت کور است و هیچ ارزش نظامی ندارد، خاطرنشان کرد: این اقدامات تروریستی ممکن است در هر جای دیگر و در کشورهای اروپایی هم اتفاق بیفتد.
پاکپور در ادامه تصریح کرد: تاکنون چند نفر که از عوامل انتحاری نیز در بین آنها است، دستگیر شده‌اند. البته این دستگیری‌ها هم قبل و هم بعد از این اقدامات تروریستی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه منشأ اصلی همه ترورها و اقدامات تروریستی صورت گرفته، سرویس‌های امنیتی فرامنطقه‌ای و در رأسشان سرویس امنیتی آمریکا است، اظهار داشت: ما می‌دانیم که گروهک‌های تروریستی در پاکستان هستند ولی این گروهک‌ها توسط سرویس‌های امنیتی فرامنطقه‌ای هدایت می‌شوند.
فرمانده نیروی زمینی سپاه در خصوص محکوم کردن حادثه تروریستی چابهار از سوی رئیس جمهور آمریکا نیز گفت:‌ سران کشورهای غربی وقتی در بحث تبلیغات، محکوم کردن اقدام تروریستی برایشان ارزشی داشته باشد آنرا محکوم می‌کنند. ولی دیدیم که ترور دو استاد هسته‌ای ما را محکوم نکردند.
پاکپور با اشاره به اینکه گروهک‌های تروریستی در پاکستان حضور دارند، خاطرنشان کرد: ما از کشور پاکستان خواسته‌ایم که خودشان با این گروهک‌های تروریستی مقابله کنند.
فعالیت‌های این گروهک‌های تروریستی برای خود پاکستانی‌ها هم ایجاد مشکل کرده و ما امروز شاهد اقدامات تروریستی در برخی از شهرهای پاکستان هستیم.
فرمانده نیروی زمینی سپاه در پایان تصریح کرد: درحال حاضر همکاری پاکستان برای مقابله با این گروهک‌های تروریستی خوب نیست.

ژاپن و نیوزیلند حمله تروریستی چابهار را محکوم کردند

وزارت امور خارجه ژاپن و وزیر خارجه نیوزیلند به صورت جداگانه حمله تروریستی چابهار را محکوم کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر، متن بیانیه وزارت خارجه ژاپن به این شرح است: روز چهارشنبه 15 دسامبر یک حمله تروریستی در نزدیکی مسجدی در چابهار در استان سیستان و بلوچستان به وقوع پیوست. این حمله در جریان برگزاری مناسبت مذهبی رخ داد که منجر به کشته شدن تعدادی از مردم گردید. ژاپن تاسف عمیق خود را نسبت به این حمله تروریستی ابراز می نماید.

ژاپن چنین اعمال تروریستی را قویا محکوم کرده و هرگز آن را مجاز نمی داند. ما قویا تروریسم را در هر شکل و با هر هدفی محکوم کرده و برای چندمین بار موضع خود را مبنی بر این که تروریسم نمی تواند توجیهی بر هیچگونه هدفی باشد را اعلام می داریم. ژاپن تاسف عمیق خود را نسبت به مجروحان این حمله تروریستی ابراز می دارد.

پیام ابراز همدردی وزیر خارجه نیوزیلند به سرپرست وزارت امور خارجه ایران

همچنین مک کالی وزیر خارجه نیوزیلند نیز در پیامی به علی اکبر صالحی سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان، انفجار بمب در چابهار را اقدامی تروریستی خواند. وی ضمن اعلام ناراحتی عمیق نیوزیلند از این واقعه، قربانیان آن را شهدای ایرانی دانسته که در سالروز وفات امام حسین (ع) به شهادت رسیده‌اند.

 


نویسنده : امین
ت : دوشنبه بیست و نهم آذر 1389

مدیرکل دفتر مهندسی و معیارهای فنی آب و آبفای وزارت نیرو، وضع بارش ها در 20 استان کشور را نگران کننده خواند.
به گزارش واحد مرکزی خبر، محمد حاج رسولی ها ؛‌ استان های فارس، یزد، خراسان جنوبی، اصفهان، کرمان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان را از استان های بحرانی به لحاظ محدودیت بارش ها نام برد.
وی حجم بارندگی ها تا پایان سال آبی جاری را 200 میلی متر پیش بینی کرد و افزود : بارش های پاییزه امسال در مقایسه با زمان مشابه پارسال بسیار اندک است.
مدیرکل دفتر مهندسی و معیارهای فنی آب و آبفای وزارت نیرو افزود: تا زمان کنونی نزدیک به 17 میلی متر بارش در کشور داریم که مناسب نیست.
حاج رسولیها همچنین به برنامه ریزی های خوبی که در زمینه نیروگاه های برقابی کشور انجام گرفته است، اشاره کرد و اظهار داشت: نزدیک به 90 درصد ظرفیت تولید نیروگاه های برقابی در حوزه آبریز کارون قرار دارد.
وی اضافه کرد: برنامه ریزی های خوبی در خصوص میزان ورودی و خروجی به سدهای این حوزه انجام شده است.
مدیرکل دفتر مهندسی و معیارهای فنی آب و آبفا وضع سدهای تامین کننده آب کشاورزی را بحرانی خواند و تصریح کرد: در زمان حاضر سد زاینده رود از وضع آبی مناسبی برخوردار نیست و در بحران به سر می برد.
حاج رسولیها از افت شدید در منابع آب زیرزمینی در کشور خبر داد و گفت : با توجه به بارندگی های اخیر پیش بینی می شود سطح آب زیرزمینی به شدت افت داشته باشد.
وی نوسان های سطوح آب زیرزمینی و افت آن را بیشتر در ماه های آبان و آذر دانست و گفت: آثار این کاهش با یک سال تاخیر در سال آینده پدیدار خواهد شد.


نویسنده : امین
ت : یکشنبه بیست و هشتم آذر 1389

چهار عضو گروهک ریگی که قصد خرابکاری در شهرستان ایرانشهر را داشته اند در شب عاشورا توسط ماموران امنیتی و انتظامی دستگیر شده اند. در همین حال به نقل از رسانه ها وزیر کشور نیز گفته است : با تلاش مستمر و شبانه روزي دستگاههاي ذيربط كه همچنان ادامه دارد، تاكنون 9 نفر در ارتباط با حادثه تروريستي چابهار دستگير شده اند .

در حالیکه وزیر کشور از دستگیری 9 نفر مرتبط با جنایت تروریستی در شهرهای چابهار ، نیکشهر و کنارک خبر داده است یک منبع آگاه از دستگیری چهار عامل گروهک جندالشیطان نیز در ایرانشهر خبر داد .

این منبع آگاه به زاهدان پرس گفت : چهار عضو گروهک ریگی که قصد خرابکاری در شهرستان ایرانشهر را داشته اند در شب عاشورا توسط ماموران امنیتی و انتظامی دستگیر شده اند.

در همین حال به نقل از رسانه ها وزیر کشور نیز گفته است : با تلاش مستمر و شبانه روزي دستگاههاي ذيربط كه همچنان ادامه دارد، تاكنون 9 نفر در ارتباط با حادثه تروريستي چابهار دستگير شده اند.

وی افزود : هشت نفر از اين افراد در شهرهاي چابهار، كنارك و نيكشهر و يك نفر نيز قبل فرار از طريق مرز جنوب شرق كشور دستگير شدند.
عضو شوراي عالي امنيت ملي بيان كرد: تحقيقات و بازجويي از دستگير شدگان در حال انجام است.
وزير كشور اظهار داشت: نوع تجهيزات بكار برده شده توسط عوامل مزدور استكبار در جنايت تروريستي چابهار نشان دهنده دست داشتن سرويسهاي اطلاعاتي فعال در منطقه از جمله موساد و سيا است.

 

پایگاه رسمی جندالشیطان هک شد

پایگاه اینترنتی رسمی جندالشیطان توسط هکرهای ارزشی هک شد.

به گزارش زاهدان پرس این پایگاه اینترنتی که پایگاه رسمی این گروهک تروریستی می باشد توسط هکرهای ارزشی هک شد و از کار افتاد .

این پایگاه اطلاع رسانی که تنها اطلاعیه ها و بیانیه های گروهک جندالشیطان را منتشر می کند طبق اعلام مدیر فنی پایگاه اینترنتی جندالشیطان به علت هجوم هکرها از کار افتاده است و این گروهک مجبور شده است که پایگاه اینترنتی جدیدی ایجاد کند.اهمیت این پایگاه هک شده به این دلیل می باشد که تمامی مواضع رسمی این گروهک وهابی در آن منتشر می شد.

لازم به ذکر است پیش از این نیز هکرهای ارزشی پایگاه خبری و تحلیلی گروهک را هک کرده بودند.


نویسنده : امین
ت : شنبه بیست و هفتم آذر 1389

خبرگزاري فارس: نماينده مردم زاهدان گفت: تمام ناامني‌هاي سيستان و بلوچستان ريشه ‌در همسايگي با پاكستان دارد.

حسينعلي شهرياري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان ضمن محكوم كردن حادثه تروريستي شهرستان چابهار، اظهار داشت: اين طور كه مشاهده مي‌شود هم‌ اكنون پاكستان حياط خلوت دشمنان ايران شده است.
وي افزود: دشمن از طريق پاكستان وارد خاك سيستان و بلوچستان مي‌شود و اقدام به انجام عمليات‌هاي تروريستي مي‌كند. وي گفت: پاكستان چگونه مي‌خواهد جواب محبت‌هاي ايرانيان در مقابل مردم سيلزده‌ خود را بدهد.
وي با بيان اينكه پاكستان هم‌اكنون به حياط خلوت دشمنان تبديل شده است افزود: اين پاسخ اشك‌هاي رهبري و آن ‌همه لطف ايشان نسبت به آن كشور نبود.
نماينده مردم زاهدان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه مسئولان كلان كشور هنوز مسائل و مشكلات سيستان و بلوچستان را آن طور كه بايد جدي نگرفته‌اند، تصريح كرد: نبايد به دليل كمبود اعتبار مرزها ناامن باشد و اين امر سبب سوءاستفاده دشمنان شود و به دنبال آن هر از چندي شاهد انجام حركات تروريستي و به خاك و خون كشيده شدن مردم منطقه باشيم.
وي گفت: آيا مردم منطقه ارزش هزينه اعتبارات لازم براي تامين امنيت جانشان را ندارند؟
شهرياري در خاتمه گفت: شيعه از صدر اسلام مظلوم بوده و مردم سيستان و بلوچستان در حركات تروريستي مظلوم واقع شده‌اند كه مراجع تقليد بايد به مردم شيعه استان فكر كنند و راهكار اساسي در اين زمينه بينديشند.

شهادت 7 هموطن اهل سنت در چابهار
هفت تن از شهدای جنایت تروریستی تاسوعای حسینی در چابهار ، اهل سنت هستند.
 سیاح معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان در گفتگوی تلفنی با واحد مرکزی خبر با تایید این خبرگفت:احمد کتری ، عرفان کتری ، مسلم آب خزر ، عبدالرحمان چراغ مکان ، عبدا... عارفی ، احمد چهار دیواری و دختر نوجوان مطهره نارویی از هموطنان اهل سنت بودند که خونشان با شهدای شیعه به هم امیخت و در کنار هموطنان اهل تشیع به شهادت رسیدند.
در این جنایت 34 تن از عزاداران حسینی شهید شدند

دستگیری یک بمب گذار در مراسم عاشورای تهران
به گزارش آخرین نیوز،آتی نیوز نوشت: مقارن ظهر امروز مصادف با عاشورای حسینی یک فرد که با خود مقداری بمب حمل می کرد دستگیر شد.
 علی الظاهر این فرد قصد داشت این مواد منفجره را در فرصتی مناسب در جایی جاگذاری کرده و بعد از مدتی منفجر گردد.
بنا به این گزارش این فرد در حوالی خیابان سلسبیل تهران مورد شناسایی قرار گرفت و بلافاصله توسط مامورین دستگیر و تحویل مقامات امنیتی گردید.


نویسنده : امین
ت : پنجشنبه بیست و پنجم آذر 1389

به گزارش زاهدان پرس گروهک جندالشیطان قبل از این نیز در حادثه تروریستی مسجد جامع زاهدان از یک نوجوان کم سن و سال استفاده کرده بود. استفاده از نوجوانان کم و سن و سال، برای عملیات های انتحاری پس از شستشوی مغزی آنها، از جمله کارهای ویژه ای است که این گروهک وهابی به صورت ابزاری طی سالهای اخیر برای مقاصد خود از آن استفاده کرده است .

گروهک جندالشیطان برای چندین بار متوالی از یک نوجوان کم سن و سال برای  عملیات انتحاری حادثه تروریستی چابهار استفاده کرد .

به گزارش زاهدان پرس گروهک جندالشیطان قبل از این نیز در حادثه تروریستی مسجد جامع زاهدان از یک نوجوان کم سن و سال استفاده کرده بود .

         

عقب ماندگان  بی فکر

استفاده از نوجوانان کم و سن و سال، برای عملیات های انتحاری پس از شستشوی مغزی آنها، از جمله کارهای ویژه ای است که این گروهک وهابی به صورت ابزاری طی سالهای اخیر برای مقاصد خود از آن استفاده کرده است .

گفتنی است وهابیون تروریست در سالهای اخیر طی احداث مدارسی دینی در کشورهای همچون پاکستان، کودکان کم و سن سال این مدارس را برای عملیات های انتحاری آموزش داده واز آنان استفاده ابزاری می کنند .

همچنین این گروهک طی صدور بیانیه ای مدعی شده است که در حادثه تروریستی چابهار تنها نظامیان را کشته است و در اعلام اسامی عوامل این اقدام انتحاری از نام های مستعار و عامی، همانند خاشی و چابهاری! استفاده کرده است.


نویسنده : امین
ت : چهارشنبه بیست و چهارم آذر 1389

بار دیگر متوحشین ددمنش با بهره گیری از آموزه ها و باورهای به ارث برده از  یزیدیان و گمراهان غرق در ضلالت و  بیتوته نشینان کنج تاریکخانه  سنت دروغین ابن تیمیه و عبدالوهاب فاجعه ای نو آفریدند و جمعی از هموطنان عزادار حسینی را به خاک و خون کشیدند تا به جهانیان ثابت کنند که حق همواره مظلوم بوده و  شیطان پرستان توان دیدن عاشقان را ندارند.

این بار پیروان شیطان در چابهار جنایتی آفریدند که فقط از دست پلید و اندیشه مریض آنها بر می آید . شیطان صفتان کوردل که جز حیوانیت چیزی در دل و قلب ندارند برای هدف قرار دادن اصل بشریت و انسانیت و  ارضاء خوی حیوانی خویش ، فریب خوردگان ملعون دست آموز خویش را روانه کردند تا به جان انسانهای مظلوم و بی دفاع و عاشقان حسینی تعرض کنند و لکه ننگ دیگری بر کارنامه سنت دروغین و جاهلانه خویش بیافزایند .

اما شب پرستان بدانند که ما را سر بازایستادن نیست و همانگونه که خون های ریخته شده در کربلا تا ابد چراغ هدایت بشریت است و نشان حقانیت حسین و یارانش ، خونهای ریخته شده در تاسوعای حسینی نیز ما را به حقانیت راه و اندیشه مان آگاه می کند.


نویسنده : امین
ت : چهارشنبه بیست و چهارم آذر 1389
دبير اجرايي خانه كار زاهدان مي‌گويد: برخلاف اظهارات مسوولان اداره كار هيچ تحولي در وضعيت اشتغال استان سيستان و بلوچستان صورت نگرفته است.

قربانعلي ميرشكار در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، گفت: مسوولان اداره كار استان به تازگي درحالي از ايجاد 27 هزار و 529 فرصت شغلي پايدار خبر مي‌دهند و مدعي هستند كه تاكنون به 76 درصد از تعهدات خود شغلي مبني بر ايجاد 36 هزار فرصت شغلي عمل كرده‌اند.
اين فعال كارگري افزود: اين ادعا در حالي مطرح مي‌شود كه تاكنون بر تعداد جمعيت 130 هزار نفري بيمه شدگانه سازمان تامين اجتماعي هيچ آماري اضافه نشده است.
وي يادآور شد: از آنجا كه يكي از شاخصه‌هاي اشتغال پايدار افزايش آمار كارگران بيمه شده سازمان تامين اجتماعي است بنابراين در صورت صحت ادعاي مسوولان وزارت كار بايد تعداد بيمه‌شدگان استان افزايش يافته باشد.
به گفته ميرشكار در حال حاضر واحدهاي توليدي موجود در استان بلوچستان فعاليت محدودي دارند و هيچ تحولي در جهت توسعه و راه‌اندازي واحدهاي جديد صنعتي صورت نگرفته است. وي با بيان اينكه بخش قابل توجهي از اهالي استان سيستان وبلوچستان از طريق فعاليت بازارچه‌هاي مرزي امرار معاش مي‌كنند، گفت: بازارچه‌هاي مرزي نيز از مدت‌ها پيش بسته شده بودند و تنها در 2 هفته اخير فعاليت خود را دوباره از سر گرفته‌اند.
دبير اجرايي خانه كارگر سيستان و بلوچستان مدعي شد: در سال‌هاي گذشته تسهيلات بسياري در قالب وام‌هاي خوداشتغالي و تسهيلات زودبازده به متقاضيان پرداخت شده است كه در بيشتر موارد تنها باعث بدهكار شدن وام‌گيران شده است.

نویسنده : امین
ت : دوشنبه بیست و دوم آذر 1389

ايدز از جمله بيماري‌هاي مقاربتي و شايع جهان است كه به طور عمده در نتيجه تماس جنسي با فرد آلوده و يا از طريق مادر آلوده به كودك منتقل مي‌شود، اما استفاده از سرنگ و سر سوزن مشترك در معتادان تزريقي نيز ابتلا به اين بيماري را سبب مي‌شود. براساس برآورد سازمان بهداشت جهاني بيش از ‌٣٣٠ ميليون مورد جديد بيماري‌هاي مقاربتي قابل درمان از جمله سوزاك و سيفيليس سالانه در دنيا بروز مي‌كند و روزانه شاهد بروز حدود يك ميليون مورد جديد از بيماري‌هاي مقاربتي در جهان هستيم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه سيستان و بلوچستان، دكتر "خندان باراني" به خبرنگار ايسنا مي‌گويد: ايدز مرحله نهايي آلودگي به HIV است كه ممكن است ‌١٠ تا ‌١٧ سال پس از آلودگي با ويروس ايدز اتفاق افتد. اين افراد براي ساليان متمادي بدون علامت زندگي و در اين سال‌ها آلودگي را به ديگران منتقل مي‌كنند . وي با بيان اينكه از علل اصلي درمان نشدن بيماري ايدز تغيير شكل ويروس ايدز در بدن انسان است، مي‌افزايد: از اين‌رو تاكنون هيچ واكسن و پادزهري براي آن ساخته نشده است.

اين پزشك مي‌گويد: براساس فرمول سازمان بهداشت جهاني حدود ‌٢٥٠٠ نفر در رده سني ‌٢٥ تا ‌٣٤ سال در سيستان و بلوچستان آلوده به HIV هستند.

وي با بيان اينكه ‌٣٨ درصد آلوده شوندگان به ويروس ايدز در سيستان و بلوچستان از راه تماس جنسي غيربهداشتي به اين ويروس آلوده شده‌اند، ادامه مي‌دهد: ويروس ايدز از طريق تماس‌هاي معمولي و عادي مانند دست دادن، در آغوش گرفتن، بوسيدن، غذا خوردن و استفاده از ظروف مشترك، مسافرت در يك اتوبوس، استفاده از استخر شناي عمومي و توالت عمومي منتقل نمي‌شود.

خندان باراني يادآور مي‌شود: استفاده از سرنگ و سرسوزن مشترك از راه‌هاي انتقال ايدز است از اين‌رو چنانچه فرد معتادي براي تزريق مواد مخدر از سرنگ و سرسوزن مشترك استفاده کند خطر ابتلا به ايدز را به همراه دارد. بنابراين بايد به طور مطلق از تزريقات غيرضرور خودداري شود و در صورت نياز از سرنگ و سوزن يك‌بار مصرف كه از پاكيزگي آن مطمئن هستيم استفاده شود.


نویسنده : امین
ت : یکشنبه چهاردهم آذر 1389

مولوی عبدالحمید همزمان با افشای اختفای مکان تعدادی از طلاب خارجی غیر مجاز تاجیک در مدرسه مکی مصاحبه ای با سایت خودش انجام داده است .

به گزارش زاهدان پرس، عبدالحمید در این مصاحبه بی آنکه اشاره ای به حضور  چندین ساله غیر قانونی طلاب خارجی غیر مجاز در مسجد مکی زاهدان بکند از دولت به خاطر ندادن ویزا تحصیلی انتقاد کرد!.

عبدالحمید در این مصاحبه نه تنها هیچ اشاره ای به علت سرپیچیش از قانون نکرده بلکه از دولت به خاطر ندادن ویزا تحصیلی به طلاب خارجی در مسجد مکی طلبکار هم شده است .

همچنین در حالیکه پیش از این زاهدان پرس خبر داده بود که یکی از دلایل بازگرداندن طلاب تاجیک از مسجد مکی به خاطر ترس مسئولین این کشور از ترویج افراط گرایی می باشد مولوی عبدالحمید در ادعای جالب در اینباره گفت : "ما با اطمینان کامل می توانیم بگوئیم که سالم‏ترین و بهترین محل برای تحصیل طلاب تاجیک مدارس سیستان و بلوچستان هستند! تا کنون هیچ موردی پیش نیامده است که علما و اساتید حوزه ها با خشونتی دست داشته باشند و یا راضی به خشونت باشند و یا دنبال تفرقه و دودستگی بین اقوام و مذاهب اسلامی باشند."

این در حالیست که اواخر تابستان امسال امامعلي رحمان رئيس جمهور تاجيکستان از والدين تاجیکی خواست فرزندان خود را از مدارس مذهبي خارجي بيرون بياورند زيرا به ادعای وي، بيشتر اين مدارس در واقع مذهبي نيستند.رئيس جمهور تاجيکستان در آن زمان اعلام کرد "فرزندان شما، تندرو، تروريست و به دشمنان و خائنان به ملت تاجيکستان تبديل خواهند شد".
کارشناسان امنیتی معتقدند طی چند ساله اخیر تعدادی از گروه های تروریستی برای عضو گیری از طلاب خارجی که تعصبی نسبت به ایران ندارند استفاده کرده اند .

این کارشناسان معتقدند در بعضی از اغتشاشات سالهای اخیر در زاهدان طلاب خارجی نقش موثر و محوری داشته اند .

در همین حال اخبار دریافتی خبرنگار زاهدان پرس حاکیست که همچنان تعداد دیگری از طلاب خارجی و مخصوصا از کشور افغانستان در مسجد مکی به صورت غیر قانونی مشغول به تحصیل می باشند .

همچنین چندی قبل یک منبع آگاه به زاهدان پرس گفت : اخیرا حدود 200 طلبه خارجی غیر مجاز در مسجد مکی که به  صورت مخفیانه نگهداری می شدند مکان و محل نگهداریشان در این مسجد برملا شده است.

مولوی عبدالحمید بارها قبل از این حضور غیر قانونی طلاب خارجی را در مسجد مکی زاهدان منکر شده بود و همواره مدعی احترام به قانون کشور می باشد .


نویسنده : امین
ت : سه شنبه نهم آذر 1389

هفته گذشته بیشترین میزان صرفه جویی در مصرف آب در شهرهای بزرگ به یزد اختصاص یافت. 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، در هفته گذشته شهر یزد با مصرف 876 هزار و 133 مترمکعب آب ، چهار درصد کمتر از هفته قبل آن داشت.

همچنین شهرهای تهران و همدان نیز هرکدام با سه درصد کاهش مصرف آب در جایگاه بعدی هستند .شهرهای تهران و همدان هفته گذشته به ترتیب بیش از 17 میلیون و 448 هزار و 257 مترمکعب و 937 هزار و 500 مترمکعب آب مصرف کردند.

هفته گذشته شهروندان کرج بزرگ نیز با دو میلیون و 897 هزار و 251 متر مکعب، مصرف آب خود را دو درصد کاهش دادند.مصرف آب در شهرهای قم و اصفهان دو درصد کاهش یافت و به ترتیب یک میلیون و 436 هزار و 722 و سه میلیون و 95 هزار و 989 مترمکعب گزارش شد.

در هفته گذشته مصرف آب شهروندان زاهدان، اهواز، تبریز و شیراز نیز هر کدام نزدیک به یک درصد کاهش یافت و به ترتیب به 693 هزار و 688، چهار میلیون و 762 هزار و 939، دو میلیون و 480 هزار و 402 و دو میلیون و 237 هزار و 954 مترمکعب ثبت شد.

بیشترین افزایش مصرف آب در ‌شهرهای کرمان با 2 و نبم درصد و مشهد با یک درصد گزارش شده است.مصرف آب شهروندان کرمانی 660 هزار و 837 مترمکعب و مصرف آب شهروندان مشهدی نیز سه میلیون و 648 هزار و 418 مترمکعب ثبت شد.


نویسنده : امین
ت : سه شنبه نهم آذر 1389

محمد رضا عطارزاده، معاون وزیر نیروی ایران می گوید که با آغاز سال آبی ۸۹ میزان بارش ها ۵۲ درصد کمتر از سال گذشته است و وضع ذخایر آبی کشور نامطلوب است.

آقای عطارزاده روز یکشنبه ۳۰ آبان (۲۱ نوامبر) به خبرگزاری ایلنا گفت: "اگر این شرایط تداوم یابد احتمالا مجبور می شویم در برخی مناطق محدودیت کشت داشته باشیم. اما به هر حال، امیدواریم که افزایش بارش ها مشکلات پیشرو را بر طرف کند."

به گفته معاون وزیر نیرو، حجم بارش های پاییز امسال ۴۸ درصد کمتر از چهل سال اخیر است.سال آبی در ایران، با پائیز آغاز می شود و به طور متوسط ۲۵ درصد از بارش ها در پائیز، ۵۰ درصد در زمستان و ۲۵ درصد بقیه نیز در فصل بهار صورت می گیرد.تامین آب در ایران همیشه در زمره مسائل مورد بحث کارشناسان حوزه محیط زیست و منابع طبیعی بوده است.

ایران در منطقه ای خشک و کم باران قرار دارد و در نیمی از چهل سال اخیر شاهد خشکسالی بوده است.

جیره‌‌بندی آب در تابستان جدی شد


نویسنده : امین
ت : یکشنبه سی ام آبان 1389

چهره این زن ایرانی که 5 هزار سال پیش در شهر سوخته زابل زندگی می کرده و صاحب قدیمی ترین چشم مصنوعی جهان است، در موزه ملی هنر شرقی در رم با حضور حمید بقایی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشورمان و سید محمد علی حسینی، سفیر ایران در ایتالیا، به نمایش درآمد.

محققان ایرانی و ایتالیایی، چهره اسکلت کشف شده متعلق به یک زن را که در شهر باستانی سوخته در استان سیستان و بلوچستان ایران کشف شد، بازسازی کردند.
به گزارش واحد مرکزی خبر از رم، چهره این زن ایرانی که 5 هزار سال پیش در شهر سوخته زندگی می کرده و صاحب قدیمی ترین چشم مصنوعی جهان است، در موزه ملی هنر شرقی در رم با حضور حمید بقایی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشورمان و سید محمد علی حسینی، سفیر ایران در ایتالیا، به نمایش درآمد.
بقایی دراین باره به خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: این یکی از بزرگترین دستاوردهای علمی است که نشان می دهد ایرانیان در 5 هزار سال پیش، از تکنیک های مختلف پزشکی استفاده می کرده اند، منجمله ساخت یک چشم مصنوعی برای یک زن 30 ساله ایرانی که برای تزئین آن از مفتول های طلا به قطر نصف موی سر انسان به جای مویرگ ها استفاده شده است.
پروفسور لورنزوکوستانتینی، رییس آزمایشگاه بیو باستان شناسی موزه ملی هنر شرقی رم ومجری این طرح نیز با بیان اینکه بازسازی چهره صاحب قدیمی ترین چشم مصنوعی جهان با استفاده ازجدیدترین علوم جنایی و پردازش های رایانه ای تحقق یافته، گفت : بازسازی چهره این زن ایرانی که اسکلت وی در کاوشهای باستان شناسی شهر سوخته کشف شده، حاصل کار مشترک محققان ایرانی و ایتالیایی است و بدون همکاری کارشناسان ایرانی تحقق این طرح امکان پذیر نبود.
کوستانتینی گفت: دکتر سید منصور سجادی سرپرست هیات باستانشناسی شهر سوخته ومرکز فوق تخصصی چشم پزشکی نور در ایران سهم بسزایی را در تحقق این طرح بر عهده دارند.


نویسنده : امین
ت : شنبه بیست و نهم آبان 1389
"انور عولقی"، رهبر آمریکایی "القاعده" در شبه جزیره عربستان با طرح ادعاهایی بی اساس و در راستای پروژه‌ی "ایران هراسی" آمریکا، مسلمانان را دعوت به حمله به ایران و شیعیان عراق کرد.
 
به گزارش سرویس بین الملل جهان، "انور عولقی" در پیام ۲۳ دقیقه ای خود با طرح ادعاهایی بی اساس گفت: منطقه از سویی با آمریکا و اسرائیل درگیر است و از سوی دیگر با ایران و "چیزی نمانده که ایران هم سهم خود را از این کیک بردارد". 
وی که خود متولد آمریکا است و دارای تابعیت آمریکایی نیز هست، در اظهاراتی سخیفانه مدعی شد رهبران ایران به دنبال خدمت به اسلام نیستند؛ بلکه طرحی"رافضی" (شیعی) و "فارسی" را دنبال می کنند، که نخستین قربانی آن مردمان کشورهای حاشیه خلیج فارس خواهند بود. 
به نوشته "بی بی سی"، انور عولقی ظاهرا توانسته به دور از دسترس سرویس های اطلاعاتی آمریکا - که بیشتر به یک طنز شبیه است - مخفیانه در یمن زندگی کند و تحت تعقیب است. وی در پیام ویدئویی خود ایران را متهم کرد که در حال پراکندن باورهای انحرافی در کشور یمن است، و از روحانیون اهل سنت انتقاد کرد که چرا وقتی "رافضیان" همچنان در عراق حضور دارند، به مقابله با دولتمردانی که امکان چنین حضوری را فراهم می کنند بر نمی خیزند.
پیام انور عولقی در روزی منتشر شده که بامداد آن، اتوبوس حامل زائران ایرانی در کربلا هدف بمب‌گذاری قرار گرفته و دست کم سه زائر ایرانی جان خود را از دست داده اند. 
سه شنبه شب گذشته نیز محلات شیعه نشین بغداد ظرف بیست دقیقه شاهد چندین انفجار پی در پی در قهوه خانه ها، غذاخوریها و مجالس سوگواری شد، که ۶۴ کشته و حدود ۳۶۰ زخمی بر جای گذاشت. 
پس از این انفجارها، شاخه القاعده در عراق با صدور اطلاعیه ای مسئولیت حملات سه شنبه شب را به عهده گرفت، و با لحنی تند به شیعیان هشدار داد که این اقدام تازه آغاز کار است و باید منتظر روزها و شبهای خونبارتری باشند. 
گفتنی است "القاعده و طالبان" که ساخته و پرداخته سرویس های اطلاعاتی آمریکا و غرب می باشند، با افراطی گری و توسل به خشونت که در مغایرت کامل با آموزه های اسلام واقعی است، در راستای تامین منافع آمریکا و قدرت های جهانی حرکت می کنند؛ بطوریکه اولا با ارائه چهره ای خشن و وارونه از اسلام موجبات وهن اسلام را در جهان فراهم می کنند، و ثانیا با ارتکاب اعمال خشن و تروریستی موجبات حضور هر چه بیشتر آمریکا و قدرت های بزرگ در منطقه نفت خیز خلیج فارس را فراهم کرده اند.
 
اظهارات احمقانه "انور عولقی" را نیز می توان در راستای پروژه‌ی "ایران هراسی" آمریکا دانست که با هدف ایجاد تفرقه و دامن زدن به مسابقه تسلیحاتی بین کشورهای مسلمان منطقه صورت می گیرد. هر چند نمی توان نقش اظهارات نسنجیده برخی از مسئولین در طرح "مکتب ایران" به جای اسلام را در دادن بهانه به این تروریست ها بی تاثیر دانست.

نویسنده : امین
ت : جمعه بیست و یکم آبان 1389

وزارت خارجه امریکا روز چهارشنبه در حالی از قراردادن نام گروهک "جند الشیطان" در لیست گروهک‌های تروریستی خبر داد، که این گروهک از سال 2002 تا کنون در چند عملیات تروریستی شرکت داشته که نتیجه این حملات، شهادت افراد عادی و مقامات رسمی ایران به‌ویژه در منطقه سیستان و بلوچستان بوده است.

به گزارش رجانیوز، انگیزه دولت امریکا از قرار دادن نام جند الشیطان در لیست گروهک‌های تروریستی، رفع اتهام و زدودن سایه سنگین ناشی از اعترافات عبدالمالک ریگی سرکرده معدوم این گروهک پس از بازداشت وي در يک عمليات پيچيده امنيتي ارزیابی می‌شود که به‌ویژه پس از پخش آن از شبکه پرس‌تی‌وی بازتاب زیادی در افکار عمومی دنیا داشت.

ريگي در شرايطي بازداشت شد که پس از حضور در يکي از مقرهاي نظاميان امريکايي در افغانستان، عازم دوبي شد و از آنجا به مقصد بيشکک قرقيزستان حرکت کرد. وزارت اطلاعات پس از بازداشت اين جنايتکار، به‌منظور نمايش اقتدار امنيتي کشورمان حتي تصاويري از حضور او در مقر نظاميان امريکايي و گذرنامه جعلي او را که امريکايي‌ها برايش تهيه کرده بودند، منتشر کرد.

در پایان بیانیه وزارت امور خارجه امریکا که به این منظور صادر شده، پس از بیان گوشه‌هایی ازجنایات گروهک جندالشیطان آمده است که متعاقب این اقدامات، وزارت خارجه ممنوعیتی برای تمامی افراد و گروه‌هایی که برای این گروه، امکانات و منابع مالی فراهم می آورند، اعمال خواهد کرد و تمام اموال و منافع این گروه در امریکا و همچنین منابع ورودی به امریکا که توسط شهروندان امریکایی انجام شود، توقیف خواهد شد.

ادعای توقیف اموال و جلوگیری از فعالیت‌های گروهک تروریستی جند الشیطان در حالی بیان می‌شود که گروهک منافقین با اینکه بیش از یک دهه در لیست سازمان‌های تروریستی امریکا قرار دارد ولی اعضای این گروه به‌راحتی در امریکا فعالیت می کنند و در کنفرانس‌های خبری و مذاکره با رسانه های امریکایی به ادعای خود دست به افشاگری! می زنند.

در بیانیه وزارت امور خارجه امریکا با یادآوری اینکه این گروهک در منطقه سیستان و بلوچستان، روش‌های مختلفی را برای فعالیت‌های تروریستی خود از جمله آدم‌ربایی، کشتار، ترور و کمین به‌کار می‌گیرد، به انفجار مسجد امیرالمؤمنین زاهدان در ماه می سال 2009 که موجب ویرانی مسجد و شهادت تعداد زیادی از مردم عادی شد و همچنین انفجار بمب در ماه اکتبر سال 2009، که به شهادت40 نفر از هموطنان‌مان منجر شد، اشاره و افزوده شده است که بر اساس خبرهای رسیده، این انفجار، یکی از بزرگ‌ترین عملیات‌های تروریستی از دهه 1980 تا کنون بوده است.

این بیانیه به بازداشت ریگی سرکرده گروهک در ماه فوریه سال 2010 اشاره و ادامه می‌دهد که این گروه یک رهبر جدید بنام حاج محمد دهیر بلوچ را انتخاب کرد که به حملات تروریستی ادامه بدهد و در ماه جولای سال 2010 به یک مسجد بزرگ در زاهدان حمله کرد که تقریبا 30 نفر را به کشتن داد.

قرار دادن نام جند الشیطان در لیست گروهک‌های تروریستی در حالی است که عبدالمالک ریگی پس از بازداشت در اعترافات خود به حمایت‌های فراگیر سازمان سیا از گروهک تحت امرش برای ایجاد ناآرامی‌های متنوع قومی، سیاسی، امنیتی در ایران تأکید کرده بود.

ریگی در اولین بخش از اعترافاتش که 7 اسفند 88 یعنی سه روز پس از بازداشت او منتشر شد، گفت بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، عوامل آمریکایی در شهر کویته پاکستان بار دیگر (عوامل آمریکایی در زمان بوش نیز با وی ارتباط برقرار کرده بودند) با وی ارتباط برقرار کردند. وی زمان این ملاقات را بعد از درگیری هفدهم اسفند ماه عنوان کرد که در نزدیکی زاهدان روی داده بود.

ریگی به درخواست عوامل آمریکایی برای ملاقات با مقامات این کشور در دوبی اشاره کرد. این شرور تروریست به عوامل آمریکایی گفته بود درصورتی با آنها ملاقات می کند که به وی و گروهکش کمک کنند، در غیراین‌صورت ملاقاتی در کار نخواهد بود.
ریگی گفت عوامل آمریکایی به وی قول مساعدت در رفع مشکلات، آزادی اعضای گروهکش، کمک مالی و نظامی داده‌اند.

وی افزود: همچنین دراختیار گذاشتن اسلحه، مهمات و یک پایگاه در مکانی از افغانستان نزدیک مرز با ایران، ازجمله قول های مساعدت طرف‌های امریکایی بود. ریگی اعتراف کرد یکی از دوستان خود را برای این ملاقات به دوبی فرستاد. وی گفت در این دیدار خود نیز خواستار یک مکان امن در افغانستان و یا جایی نزدیک منطقه شده است.

ریگی افزود طرف‌های آمریکایی پاسخ داده بودند این مسئله را حل و برای حاجی (ریگی) بدون هیچ شرط و شروطی جایی را پیدا خواهند کرد، یعنی تضمین امنیت شخص وی را به عمل می آورند. عوامل آمریکایی در دوبی همچنین قول استقرار وی را در این مکان و فراهم کردن تسهیلات را برای آغاز فعالیتش داده بودند.

ریگی در ادامه اعترافاتش گفت عوامل آمریکایی گفته بودند پایگاهی دارند به نام "مناس" نزدیک بیشکک که می توانند، آن را دراختیار وی قرار دهند. عوامل آمریکایی همچنین به وی گفته بودند قرار است با یکی از مقامات ارشد سیا در این پایگاه دیدن کند.

ریگی در بخش دیگری از اعترافات خود در مورد ملاقات با عوامل آمریکایی در دوبی به حساسیت موضوع ایران از سوی مقامات واشنگتن اشاره کرد. ریگی گفت در ملاقات دوبی، عوامل آمریکایی به وی گفته بودند ایران راه خود را می رود و در شرایط فعلی اکنون موضوع ما ایران، نه القاعده و طالبان است.

ریگی به نقل از عوامل سازمان اطلاعات جاسوسی آمریکا سیا گفت واشنگتن در حال حاضر هیچ برنامه نظامی ضد ایران ندارد. سرکرده گروهک تروریستی جندالله به نقل از طرف آمریکایی گفت: واشنگتن به این نتیجه رسیده است که هیچ راه و هیچ گزینه‌ای در قبال ایران وجود ندارد، غیر از آنکه باید در برابر ایران ایستادگی کرد.

وی افزود: یکی از عوامل بلند پایه سیا به وی گفته است که حمله نظامی به ایران "مشکل" است. ریگی در ادامه اعترافاتش دراین زمینه افزود: عوامل آمریکایی گفته بودند سیا بر وی و گروهکش "حساس" شده‌اند و آماده‌اند هر نوع کمکی به آنها بکنند.

وی در ادامه گفت: طرف‌های آمریکایی در دوبی گفته بودند سیا برنامه‌ای در دست دارد، تا تمام سازمان هایی را که مخالف نظام (جمهوری اسلامی ایران) هستند و پتانسیل و قدرت جنگ را دارند، مورد حمایت قرار دهد. ریگی به نقل از عوامل سیا گفت: سازمان جاسوسی آمریکا بر این باور است که گروهك جندالله قدرت به چالش کشیدن نظام (ایران) را در منطقه دارد و می تواند جمهوری اسلامی را با مشکل مواجه کند.

ریگی به نقل از عوامل آمریکایی افزود سیا آماده هرگونه همکاری در زمینه آموزش های نظامی و امنیتی با جندالله است. وی روش های آموزش امنیت (شنود) تلفنی، رایانه و روش های چگونگی بکار گیری ابزار و فن آوری لازم را در سطوح وسیع از جمله این موارد بر شمرد.

شبکه صداي امريکا نيز تا پيش از بازداشت ريگي در چند نوبت با اين جنايتکار به‌طور تلفني گفت‌وگو کرده و از وي به‌عنوان قهرمان بلوچ ياد مي‌کرد.


نویسنده : امین
ت : دوشنبه هفدهم آبان 1389
عوامل دولت سعودی تلاش گسترده‌ای را برای شبهه‌افکنی میان زائران ایرانی آغاز کرده‌است.

 به گزارش سایت صداقت، سالروز ازدواج حضرت فاطمه زهرا (س) و امیرالمونین؛علی ابن ابی طالب (ع) دیروز در حالی در مدینه سپری شد که هزاران نسخه از ویژه نامه‌ای با عنوان محبت در میان اهل بیت و اصحاب پیامبر به زبان فارسی، عربی و اردو با موضوع نسبت دادن ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) به تلاش‌ها و پادرمیانی برخی از اصحاب پیامبر (ص)، در سطح وسیعی توزیع شد.
برپایه این گزارش علاوه بر ویژه نامه مذکور، کتابی با نام سئوالاتی که باعث هدایت جوانان شد ترجمه اسحاق دبیری و تالیف سلیمان الخراشی از سوی عوامل سعودی در میان زائران توزیع شده است.
این کتاب که در اواخر سال 1388 هجری شمسی در 130 صفحه توسط وزارتخانه مذکور به زبان فارسی ترجمه شده شبهاتی را درباره برخی از مقدسات و ارزش‌های دینی مطرح کرده است.
بسیاری از کارشناسان بر این باورند که دولت سعودی قصد دارد با طرح استدلال‌های این چنین میان شیعیان و اهل سنت تفرقه‌اندازی کند.


نویسنده : امین
ت : دوشنبه هفدهم آبان 1389

هرچند هنوز شایعاتی درباره ارتباط تشکیلاتی سازمان های نظامی و جاسوسی آمریکا با «طالبان» و «القاعده» هست، ولی حتی در صورت مردود دانستن این شایعات، بر سر اینکه آمریکا در تشکیل و توسعه «طالبان» نقش محوری داشته، شکی نیست... سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره گفته است: «قرار دادن نام جندالله در لیست گروه‌های تروریستی از سوی آمریکا برای خوشایند دولت ایران انجام نشده بلکه این گروه ترویستی به دلیل انجام اقدامات ضدانسانی و کشتار مردم عادی در لیست گروه‌های تروریستی جای گرفته است.»

باقی مانده گروهک «ریگی» که خود را «جنبش مقاومت جندالله» می نامند، در واکنش به «تروریستی» تلقی شدنشان از سوی وزارت خارجه آمریکا، با انتشار اطلاعیه‌ای تهدید کردند که برای آمریکا و متحدانش، «مشکلات زيانباری» ایجاد می‌کنند.

به گزارش «تابناک»، هفته گذشته، وزارت خارجه آمریکا و پس از ماه ها ترور و خرابکاری گروهک «ریگی» که جان بسیاری از هموطنانمان را گرفت و یا به آنها آسیب جدی وارد ساخت، با انتشار بیانیه‌ای، جندالله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد و اعلام کرد که «جندالله از روش‌های گوناگونی مانند حمله انتخاری، کمین، آدم‌ربایی و ترور» در ایران استفاده کرده است.

بر پایه این گزارش، «فلیپ کرولی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره گفته است: «آوردن نام جندالله در لیست گروه‌های تروریستی از سوی آمریکا برای خوشایند دولت ایران انجام نشده، بلکه این گروه ترویستی به دلیل انجام اقدامات ضدانسانی و کشتار مردم عادی در لیست گروه‌های تروریستی جای گرفته است.»

چندی پیش، وزارت امور خارجه آمریکا، با اعلام فهرستی از اقدام مسلحانه «جندالله»،  نام این گروه را در کنار ٤٧ گروه دیگری قرار داده که هرگونه همکاری و کمک مالی به آن‌ها ممنوع است و دارایی‌شان نیز در آمریکا توقیف می‌شود.

گروهک «ریگی» در یکی از آخرین حملاتش، تیرماه ٨٩ اقدام به بمب‌گذاری درمسجد جامع شهر زاهدان نمود که سبب شهادت ٢٧ نفر و مجروح شدن بیش از ٣٠٠ نفر از هم وطنانمان شد.

اما به دنبال این وقایع، گروهک «ریگی» در بیانیه‌ای که سه روز پیش در پایگاه خبری رسمی این گروه منتشر شده، ضمن انتقاد از این اقدام آمریکا، واشنگتن را به اقداماتی «زيانبار» تهدید کرد.

نگاهی به سوابق شکل گیری گروه های شبه نظامی در منطقه از سوی آمریکا با پوشش گروه های اسلامگرا و یا آزادیخواه به چند دهه پیش برمی گردد که مهمترین و شناخته شده ترین آن را می توان تشکیلات «طالبان» در افغانستان و پاکستان نامید. این تشکیلات با حمایت های سیاسی و تجهیزاتی آمریکایی ها در زمان حضور شوروی در افغانستان، گسترش یافت و با نام مجاهدینی که قصد بیرون راندن روس های کمونیست را از کشوری اسلامی دارند، با حمایت آمریکا تشکیل و سپس توسعه یافتند.

هرچند هنوز شایعاتی درباره ارتباط تشکیلاتی سازمان های نظامی و جاسوسی آمریکا با «طالبان» و «القاعده» هست، ولی حتی در صورت مردود دانستن این شایعات، بر سر اینکه آمریکا در تشکیل و توسعه «طالبان» نقش محوری داشته، شکی نیست.

موضعگیری اخیر گروهک «ریگی» در برابر آمریکا، به عنوان حامی اصلی مالی و اطلاعاتی این گروهک، تعبیر همان مثل معروف ایرانی «مار در آستین پروراندن» و یا حکایت «چاه کندن از برای دیگران» است. البته اینکه بقایای این گروهک تروریستی دیگر حتی توان عملیات ایذایی خواهند داشت یا نه، محل تردید است، ولی صدور این بیانیه از سوی آنها، این پیام را برای واشنگتن به همراه دارد که «قابلگی» گروهک های تروریستی از سوی آمریکا خود می تواند برای کاخ سفید هزینه های بسیاری به همراه داشته باشد.


نویسنده : امین
ت : دوشنبه هفدهم آبان 1389

جندالشیطانبقایای گروهک تروریستی ریگی به تازگی مذاکراتی با مسئولین افغانی داشته است .

 

به گزارش«جوان آنلاین»،گفته می شو طی مذاکرات جدید انجام شده قرار است گروهک تروریستی ریگی ضمن تلفیق با گروهکی تحت عنوان "بی ال ای" (تشکیلات جنبش آزادی بخش)کمک های مالی خود را از سوی دولت افغانستان دریافت نماید.
این اقدام در حالی صورت گرفته است که گروهک مزبور جدیداً به چهار شاخه "حزب فدائیان ، شمشیر حضرت ، مسلمانان اهل و حزب مالک" منشعب شده است .


نویسنده : امین
ت : یکشنبه نهم آبان 1389
 
دوستان
آرشیو مطالب
امكانات جانبي